Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů 8.1.2008 v plzeňském kraji

9. 1. 2008

 

Okres Domažlice

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka z Klatov vyjela k převrácenému bagru ve firmě Praves Domažlice. Při příjezdu zjistila, že bagrista byl vytažen a odnesen zaměstnanci firmy k příjezdové cestě.Hasiči mu ošetřili roztržené obočí a předali záchranné službě. Dále jednotka zkontrolovala bagr, který se převrátil zpět na kola, zda z něj neunikly nějaké kapaliny. K úniku nedošlo.

Okres Plzeň – město

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI -  Hasiči odstranili únik oleje na dálničním přivaděči D5, směrem na Nepomuk (silnice č.20). Vozidlo WV Transporter mělo poruchu motoru, jejímž následkem byla na silnicie olejová skvrna o rozloze cca 0,5 x 1m. Po zajištění místa nehody výstražnými kužely hasiči skvrnu zlikvidovali.

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda jednoho osobního automobilu Škoda Octavie, které sjelo z vozovky do lesa. Hasiči zajistili a osvětlili místo nehody. Pomocí vyprošťovacího nářadí vyprostili zaklíněného řidiče a předali jej záchranné službě.

Okres Plzeň-sever

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka ze stanice Plasy byla Policií ČR dovedena na místo, kde se nacházela oběšená osoba. Místo události bylo u obce Černá Hať v lese, v prudké stráni nad řekou Střelou, vzdáleno cca 300 m od stanoviště vozidel. Hasiči odříznuli tělo oběšené osoby ze stromu, zabalili jej do speciálního vaku a v nosítkách dopravili na stanoviště automobilů, kde jej předali Pohřební službě.

Okres Tachov

ZÁCHRANA OSOB A ZVÍŘAT - UZAVŘENÉ PROSTORY, VÝTAH -  Jednotka vyprostila s použitím speciálního nářadí uvízlou ženu s dítětem z výtahu bytového domu. Ke zranění osob nedošlo.