Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů 17.1.2008 v plzeňském kraji

18. 1. 2008

Okres Domažlice

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda nákladního automobilu Iveco a osobního vozidla Ford Focus na silnici č. 22 ve směru Domažlice - Kdyně u odbočky Na Nový Dvůr. Řidič osobního vozidla údajně vylétl přes odtrženou střechu ven z vozidla, kde zůstal asi 5m od vozidla. Řidič nákladního automobilu  zraněn nebyl. Zraněnému poskytnuli hasiči předlékařskou pomoc, provedli protipožární opatření a zabezpečení vozidel. Po dobu vyproštění vozidel byla komunikace uzavřena, poté byl řízen provoz v jednom pruhu. Po naložení vozidel na odtahovou službu odstranili hasiči následky nehody z komunikace.

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotka z Domažlic byla povolána k poskytnutí technické pomoci v rámci IZS. Hasiči vyprostili pomocí navijáku zapadlé vozidlo Lada Niva.

Okres Klatovy

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Dobrovolná jednotka z Železné Rudy odstranila následky po dopravní nehodě, kdy vozidlo skončilo mimo  vozovku. Vozidlo bylo vytaženo, nedošlo k úniku provozních kapalin.

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Dopravní nehoda nákladního automobilu s přívěsem na kontejnery. Vozidlo bylo mimo vozovku na levé straně v poli a kontejner z přívěsu skončil v příkopu na pravé straně vozovky. Řidič nebyl zraněn a nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Po vyšetření nehody Policií ČR odstranili hasiči následky nehody.

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka z Horažďovic odstranila větve, které hrozily pádem na komunikaci. Jednalo se o větve vzrostlé vrby nad chodníkem areálu podniku Tvar Horažďovice, které se nacházely ve výšce asi 20 m. K zásahu byla povolána automobilová plošina ze stanice Klatovy, ze které bylo provedeno postupné odřezání nebezpečných větví.

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu, kde zůstaly děti.

Okres Plzeň-město

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda jednoho osobního automobilu, které skončilo mimo vozovku. K úniku provozních kapalin nedošlo. Zraněná řidička již byla v péči záchranné služby. Jednotka zabezpečila místo nehody, provedla protipožární opatření. Po vyšetření nehody Policií ČR pomohli hasiči s vyproštěním vozidla odtahové službě. Museli přitom motorovou pilou odstranit několik větví, které bránily úspěšnému vyzvednutí vozidla hydraulickou rukou.

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda na křižovatce ulic Klatovská a Bendova. Na místě již zasahovala posádka záchranné služby, která poskytovala pomoc sražené chodkyni osobním automobilem. Jednotka pomohla s naložením zraněné osoby do vozidla ZZS.

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Jednotka z Plzně Středu vyjela k požáru nákladního automobilu do Tyršovy ulice na parkoviště před stadion. Na místě zjistila, že se nejedná o požár, ale že došlo k úniku oleje z motoru, čímž došlo k vývinu kouře. Jednotka provedla likvidaci olejové skvrny pomocí sorbentu.

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Hasiči odstranili sorbentem únik benzinu ze zaparkovaného automobilu.

Okres Plzeň-sever

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Dopravní nehoda osobního automobilu a sanitního vozu, který skončil v příkopu. Nikdo nebyl zraněn, z vozidel neunikaly žádné provozní kapaliny. Jednotka zajistila místo nehody, vyprostila sanitní vůz a místo nehody předala SUS Kralovice.

TECHNICKÁ POMOC - SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS - Jednotky HZS Českých drah a z Nýřan byly povolány k technické pomoci při nálezu údajné letecké bomby na železniční trati Plzeň - Cheb, mezi stanicemi Plešnice a Pňovany. Místo události se nacházelo cca 500m nad obcí Pňovany - Rájová. Jednalo se o kovové válcovité těleso, které vyhrabal bagr  opravující odtokovou strouhu u železniční trati. Do příjezdu pyrotechnika Policie ČR bylo označeno místo události výstražnou páskou v zóně cca 80m od nálezu. Na železniční trati byl zastaven provoz, mimo provoz bylo i trakční vedení. Pyrotechnik Policie ČR, provedl ohledání předmětu a potvrdil , že se jedná o naprosto neškodný kus kovu. Firma, která prováděla výkop, provedla vyhloubení okolí místa nálezu za účelem ohledání. žádné další předměty se zde nenacházely. Přítomní železničáři potvrdili, že se jedná o pružinu ze šroubovky železničního vozidla. Na příkaz Policie ČR byla akce ukončena a trať byla předána železničářům k provozu.

Okres Rokycany

TECHNICKÁ POMOC-ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Jednotka vyjela k pálení kabelů v Rokycanech, Litohlavská ulici v prostoru za čističkou odpadních vod. Při příjezdu na místo odtud odcházeli tři bezdomovci. Jednalo se o vypalování izolace kabelů z barevných kovů. Ohnisko požáru o rozměru cca 1 x 1 m hasiči vysokotlakem zlikvidovali.

Okres Tachov

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednalo se požár sazí v komíně rodinného domu. Likvidaci požáru provedli hasiči ze Stříbra pomocí jednoduchých hasících prostředků (písku) ze střechy domu do tělesa komínu. Následně strhnuli hořící saze, vymetli komínové průduchy a odvětrali prostor kotelny.