Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů 12.1.2008 v plzeňském kraji

15. 1. 2008

Okres Klatovy

PLANÝ POPLACH - PLANÝ POPLACH - Neohlášené pálení klestu.

Okres Plzeň-město

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda jednoho osobního automobilu Škoda Fabia, ke které došlo cca 50m před železničním nádražím Valcha. Lehce zraněná řidička nepožadovala ošetření od záchranné služby. Hasiči zajistili místo nehody výstražnými kužely a předali jej Policii ČR.

Okres Plzeň-jih

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Dopravní nehoda dodávkového automobilu. Jedna zraněná osoba byla v péči záchranné služby a následně odvezena do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření, zajistili místo nehody. Po dokumentaci Policií ČR asistovali odtahové službě a odstranili následky nehody.

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY -  Planý poplach na základě ověřené aktivace EPS.

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Dopravní nehoda dvou osobních automobilů, Škoda Fabia a Škoda Favorit, na železničním viaduktu. Nikdo nebyl zraněn. Z jednoho vozidla unikala nafta, kterou hasiči odstranili. Dále asistovali odtahové službě s odklizením jednoho vozidla.

Okres Plzeň-sever

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru na netříděný odpad.

POŽÁR - POPELNICE, KONTEJNER, ODPAD, OSTATNÍ - Požár plastového kontejneru na tříděný odpad.

Okres Rokycany

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Zahoření elektroinstalace v bytovém domě. Jednotka zjistila, že došlo ke zkratu elektrického vedení ve společných prostorech. Nebylo možné najít hlavní vypínač elektřiny, proto hasiči zajistili místo zkratu a po příjezdu elektrikáře z firmy spravující tento dům mu byla událost předána.

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu, kde zůstal zapnutý sporák.

POŽÁR - NÍZKÉ BUDOVY - Jednotka vyjela k události "kouření se ze stoupaček" do Hrádku v ulici Učňovská. Po příjezdu na místo nám obyvatelé domu oznámili, že cítí zápach a již částečně se kouří ve stoupačkách. Průzkumem bylo zjištěno, že zdroj kouře a zápachu po spálenině jde z přízemního bytu. Na výzvu a bouchání na dveře nikdo neotvíral, hasiči násilně vniknuli do bytu. Byt byl silně zakouřen, na sporáku byl vyvařený kastrol. Uživatel tvrdě spal ve vedlejším pokoji. Hasiči odvětrali byt přirozeně i za použití přetlakové ventilace.

Okres Tachov

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Vytékající voda z prasklé stoupačky ve 4. patře bytového domu. Hasiči zastavili hlavní přívod vody, odstranění následků a závady si zajistí obyvatelé domu.

PLANÝ POPLACH - Zimní stadion, pravděpodobně při hře dětí došlo k zmáčknutí tlačítka signalizace EPS.