Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů 4.2.2008 v plzeňském kraji

6. 2. 2008

Okres Domažlice

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Srážka dvou osobních automobilů VW Golf a Seat Ibiza. Jedna osoba měla zraněné koleno, odmítala přivolání ZZS. Z vozidel vytékaly provozní náplně. Jednotka zajistila místo nehody, provedla protipožární opatření a odstranila vyteklé provozní náplně sorbentem. Následně pomáhala odtahové službě při odstraňování vozidel z komunikace a příkopu.

Okres Klatovy

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Likvidace zavěšené větve na vzrostlém stromu ve výšce asi 8m na školním pozemku ZŠ Blatenská v Horažďovicích, jejíž případný pád ohrožoval prostor pod stromem, kde jsou umístěny školní pozemky. Povolán byl automobilový žebřík SDH Horažďovice, po jehož ustavení byla větev odstraněna a asi další 2 suché větve odřezány.

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření dveří kanceláře firmy Mortein v Horažďovicích, kde se nacházel zapnutý elektrický přímotop, od něhož hrozilo nebezpečí, a byl tam také uzavřený pes.

Okres Plzeň-město

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění úniku motorového oleje z nezjištěného vozidla v délce cca. 200m.

ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - NA POZEMNÍ KOMUNIKACI - Odstranění úniku asi jednoho litru oleje z neznámého automobilu. Skvrna byla již značně zaschlá a částečně vsáklá do prachu u silnice.

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Jednotka vyjela k nehodě na dálničním přivaděči mezi sjezdy Ejpovice a Kyšice (směr Plzeň). Osobní automobil Toyota se několikrát převrátil, řidička utrpěla středně těžké zranění. Hasiči ženě poskytli předlékařské ošetření a zajistili vozidlo proti vzniku požáru. V tu chvíli 100 metrů před touto nehodou nezvládnul řízení další řidič, který se svým automobilem Honda opustil vozovku a narazil do konstrukce reklamního panelu. Muž utrpěl lehké zranění. Po příjezdu posádky ZZS byli oba řidiči předáni do jejich péče. I u druhého automobilu jednotka provedla protipožární opatření.

PLANÝ POPLACH - Jednotka vyjela k požáru odpadkového koše na náměstí Republiky před kasino na rohu se Solní ulicí. Na místě nebyly nalezeny žádné známky požáru ani jinde na ploše náměstí. Překlasifikováno na planý poplach.

Okres Rokycany

DOPRAVNÍ NEHODA - ÚKLID VOZOVKY - Nehoda kamionu, který skončil v příkopu a následně z něj unikala nafta. Hasiči jímali naftu do záchytné jímky, v nádrži jí bylo asi 200l. Určité množství nafty se dostalo také do záchytného tělesa podél D5. Provoz byl po dobu vyprošťování kamionu , tj. cca 2 hod., omezen do jednoho pruhu. Po vyproštění dokončili hasiči likvidační práce.

TECHNICKÁ POMOC - OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR - Otevření bytu na žádost Policie ČR. Muž, o které již 15 dní nikdo nevěděl, se nakonec sám ozval a přišel otevřít dveře.

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Hasiči vyjeli na vytažení vozidla po nehodě z potoka. Vozidlo nebylo nijak poškozeno, nehrozilo zde nebezpečí v podobě úniku provozních kapalin, proto bylo majitelce vozidla doporučeno povolání odtah. služby. Jednotka nezasahovala

DOPRAVNÍ NEHODA - VY PROŠTĚNÍ OSOB - Nehoda jednoho osobního automobilu Hyundai, z něhož musela být za pomoci hydraulického rozpínáku vyproštěna řidička. Hsaiči jí poskytnuli předlékařskou pomoc a předali ZZS. Dále označili místo události světelným kuželem, vozidlo zabezpečili proti požáru. Odtah vozidla si zajistil otec řidičky.