Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled zásahů 13.3.2008 v plzeňském kraji

15. 3. 2008

Okres Plzeň-město

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB -  Nehoda dvou osobních automobilů Peugeot a Seat, které zůstaly po srážce na tramvajovém pásu uprostřed vozovky,kdy byl do doby zakreslení a odstranění vozidel zastaven provoz. Na místo přijeli hasiči současně se ZZS, která si převzala jednu zraněnou osobu. Provedli zabezpečení místa nehody kužely, protipožární zabezpečení. Po zadokumentování nehody PČR provedli odstranění střepů z vozovky. Z havarovaných vozidel neunikaly žádné provozní kapaliny.

DOPRAVNÍ NEHODA - VYPROŠTĚNÍ OSOB - Sražení chodci (dvě ženy) v ulice Purkyňova. Na místě již byla ZZS, která měla jednu zraněnou osobu ve voze a druhou osobu pomohli hasiči transportovat do sanitního vozu. Na místě události již nebylo potřeba dalších prací a místo zásahu bylo předáno PČR

Okres Plzeň-jih

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ - Odstranění nebezpečí pádu kusů čapího hnízda a předmětů v něm na komíně starého lihovaru. Hasiči využili automobilovou plošinu.

OSTATNÍ MIMOŘÁDNÁ UDÁLOST – JINÉ -  Jednalo se o prověřovací cvičení!!! SDH Chotěšov vyjela k hořícímu os. automobilu do prostor letitště Chotěšov

Okres Plzeň-sever

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRAŇOVÁNÍ PŘEKÁŽEK - Likvidace padlého stromu na vozovku u obce Nebřeziny ve směru na Oboru.

DOPRAVNÍ NEHODA - UVOLNĚNÍ KOMUNIKACE, ODTAŽENÍ - Jednalo se o nehodu kamionu, dodávky a osobního automobilu, která se obešla bez zranění. Z vozidel nedošlo k úniku provozních náplní. Před příjezdem jednotky již byla na místě hlídka Policie.Ve spolupráci s Policií zajistili hasiči místo nehoda usměrnili provoz do odstaveného pruhu.Poté se na místo dostavili i pracovníci SÚD, kteří místo označili šipkou. Po skončení práce Policie odstranili hasiči pomocí mečové pily poškozený nárazník u kamionu, aby mohl z místa odjet. Pak se vrátili na základnu a na místě zůstala Policie a pracovníci SÚD, kteří zajistili odstranění vozidel.

TECHNICKÁ POMOC - ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ -  SDH Všeruby pomáhala na žádost obce Klenovice čistit přepad vodní nádrže.

POŽÁR - LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA - Jednalo se o padlé dráty el. vedení, kdy jeden byl spadený na zem a druhý zůstal svěšený. Při pádu byla v kontaktu s el. vedením ožehnuta koruna smrku. Požár nehrozil.

Okres Rokycany

TECHNICKÁ POMOC-SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS;Rokycany, Borek Odstranění nafoukaných nečistot po větrné smršti do objektu MVČR v obci Borek. Na žádost Policie ČR.